> Nastava  > Projekti

Rekonstrukcija 2007./'08.

Autor: Martina Budimir, 11. 10. 2012.

Ukoliko vas je zbunio pano na hodniku škole (onaj pored Tajništva), dugujemo vam objašnjenje.

Prošle smo školske godine doživjeli puno, uglavnom ugodnih, promjena. Uselili smo se u nove prostore škole, navikli se na novi raspored učionica, novu zbornicu, novi izgled zgrade. U sveopćoj strci i kaosu, kojem su profesori, vječito zatrpani papirima, priznajem, uvijek skloni, pri selidbi smo naišli na zamotane crne papire, te ih samo premjestili u jednu od novih učionica. Ponukani znatiželjom, već negdje u kasno proljeće, učenici 3.a odlučili su pogledati o čemu se radi. Skinuli su papire s ormara i otpuhnuli prašinu. Na moje se iznenađenje radilo o pravom malom skrivenom blagu, o gotovo potpuno očuvanom panou od prije 5 godina. Učenici su tada već nekolika godina uzastopce uspješno sudjelovali na međunarodnom književnom natječaju "Literatur überwindet Grenzen" u organizaciji austrijskog časopisa za mlade "Perplex". Kad kažem uspješno, znači da su osvajali jedno od prva tri mjesta i bili nagrađivani odlaskom na svečanost dodjele nagrada u Beč ili Graz. Te je davne 2007. godine na natjecanju sudjelovalo gotovo dvadeset učenika, a tema je bila "Sehnsucht" ("Čežnja"). Kako su učenici, koji su sudjelovali na natjecanju, odavno otišli iz naše škole, učinilo nam se zgodno "rekonstruirati" pano i radove učiniti dostupnima i vama, sadašnjim polaznicima škole. Učenici iz njemačke grupe 3.a uz malo su ljepila i mašte popravili ono što nije izdržalo zub vremena, malo su se poigrali spaljivanjem plakata kako bi izgledali kao da su stvarno iz nekog davnog vremena, i rezultat je na hodniku. Sasvim u desnom uglu možete vidjeti kako je izgledao originalni pano. Tko zna, možda netko među imenima učenika prepozna i nekog svog poznanika, bratića, susjeda ili prijatelja.