Priloženi dokumenti:
Humanitarna akcija 3.a.ppt

Vijesti vezane uz projekt Škole za Afriku

Izvještaj o aktivnostima vezane uz projekt u šk. g. 2010./2011.

Autor: Ksenija Krizmanić-Horvat, 16. 11. 2011.

U školskoj godini 2010./2011. naša škola  uključila se u UNICEF-ov projekt  Škole za Afriku.

Više o projektu pročitajte ovdje a slike možete pogledati u foto-galeriji.

UNICEF-ov projekt  ŠKOLE ZA AFRIKU

Cilj je ovoga projekta je prikupljanje novčanih sredstava za pomoć najugroženijoj djeci Afrike kako bi mogli ići u školu. Školovanje, koje je temeljno pravo svakoga čovjeka, ovoj je djeci zbog siromaštva uskraćeno.  Afrička djeca nemaju škole, torbe, bilježnice, olovke. Satima pješače do pitke vode i moraju teško raditi. Zatočeni su iza „velikog zida“ neznanja i siromaštva.

U okviru ovoga projekta grade se  i opremaju škole, nabavlja se školski pribor,  pitka voda  i sve drugo što je potrebno - dajući priliku ovoj djeci za bolji i sigurniji život. Od svega toga već je 5 milijuna djece u Africi imalo koristi.

Učenici naše škole uključili su se velikodušno u ovaj projekt. Dvanaest razrednih odjela organiziralo je akcije prikupljanja  pomoći za djecu Afrike. Organizirane su radionice na satima razrednika na kojima su učenicima prikazane prezentacije o projektu i podijeljeni  UNICEF-ovi materijali za provedbu projekta.  Učenici 3. K i 2. H  razreda izradili su pano u hodniku škole.

Učenici 2. K, 3. K, 4. K, 1. B, 4. A, 4. B i 2. H razreda od kuće su donijeli u školu kolače, palačinke, sokove, tople sendviče… te ih pod odmorom prodavali drugim učenicima. Osim slastica učenici su prodavali i nakit od perlica, ukrasne šibe, čestitke i slike koje su sami izradili.

Razredi  3. A, 1. K,  3. D, 2. A i 3. B prikupljali su novac u razredne kasice. Kroz sve ove aktivnosti učenici su prikupili 5.000,00 kuna. Uz navedene razrede valja napomenuti da su kupujući ponuđene proizvode gotovo svi učenici škole dali svoj doprinos ovom projektu. Uz učenike u akciji, sudjelovali  su profesori  (naročito razrednici spomenutih razreda organizirajući akcije) i ostali zaposlenici naše škole.

Ksenija Krizmanić Horvat, prof.

Koordinatorica projekta

Škole za Afriku

NOSITELJ/I  AKTIVNOSTI

Ksenija Krizmanić Horvat

svi zainteresirani profesori, učenici i roditelji

PLANIRANI BROJ UČENIKA

100 -300

PLANIRANI BROJ SATI TJEDNO

20 sati godišnje

CILJEVI AKTIVNOSTI

Prikupljanje sredstava za pomoć i školovanje djece u Africi

Razvijati  kod učenika  empatiju i osjećaj za pomoć drugima.

NAČIN REALIZACIJE AKTIVNOSTI

Radionice za edukaciju učenika i profesora

Akcije prikupljanja pomoći

VREMENSKI OKVIR AKTIVNOSTI

Tijekom školske godine s naglaskom na 1. polugodište

OSNOVNA NAMJENA AKTIVNOSTI

Izgradnja i opremanje škola u Africi, kvalitetno obrazovanje, briga o siromašnoj i napuštenoj djeci

DETALJNI TROŠKOVNIK ZA AKTIVNOSTI

UNICEF-ovi materijali za radionice (letci, CD,brošure…)

Sredstva za izradu panoa: papir,škare, ljepila…

NAČIN VREDNOVANJA AKTIVNOSTI

Analiza aktivnosti – što smo i koliko napravili?

Što još možemo učiniti?

NAČIN KORIŠTENJA REZULTATA

VREDNOVANJA AKTIVNOSTI

Na osnovi provedene analize osmisliti novije, kreativnije  i učinkovitije akcije prikupljanja pomoći.

« Ožujak 2024 »