Radionice na satu poznavanja robe

Autor: Tomislav Stojčević, 7. 11. 2011.

O nekoliko radionica koje su održali učenici pod vodstvom prof. Višnje Menđel Troha možete ovdje pročitati i pogledati nekoliko sličica.

Dana 6. listopada 2011. učenici I.k ( komercijalisti ) su imali prvu radionicu iz Poznavanja robe. Nastavnu jedinicu „ Ambalaža „ su nakon teoretskih spoznaja,  utvrdili tragajući za raznovrsnim ambalažnim materijalima za prehrambene proizvode iz promotivnih materijala trgovačkih lanaca. Učenici su proveli lijepe trenutke u radu i druženju.

Radionicu s istom temom su imali i učenici I. d ( prodavači ).

Tijekom  listopada 2011. učenici III. d ( prodavači ) i  III. k ( komercijalisti ) su nakon teoretski obrađene nastavne cjeline „ Boje i lakovi „ imali radionicu na kojoj su čitali deklaracije s proizvoda, te proizvod predstavljali razredu – kupcu, interdisciplinarno povezujući sve nastavne predmeta. Učenici – kupci su slušali i ocjenjivali svako izlaganje, a na kraju su komentirali predstavljenu prezentaciju i sudjelovali u ocjenjivanju i samoocjenjivanju.

Možemo zaključiti kako su strogi i zahtjevni kada ocjenjuju!

Nakon zahtjevnog sata sladili smo se s voćem. Školski preventivni program i podtema „ Voće u prehrani „ se vjerodostojno provode na najbolji način što često, gotovo svi razredi, kušaju  voće koje nam šalju roditelji naših učenika.  Hvala!

Učenici II. k ( komercijalisti )  i II. d ( prodavači ) su tijekom listopada 2011. održali radionice nakon odslušanih teoretskih sadržaja o kozmetičko-parfumerijskoj robi.  Zadatak je bio prikazati određenu robnu skupinu na zoran način, improvizirati izlog sa svim elementima, te predstaviti grupni rad. Učenici su ocjenjivali rad drugih grupa, te ocjene uspoređivali s ocjenama koje su dobili od prof. Troha.

Ove uratke su  komentirale i profesorice drugih stručnih predmeta, Trgovinskog poslovanja, Stručne prakse, Strukovnih vježbi, prof. Ksenija Krizmanić-Horvat i prof.Katica Tomić, a sve kako bi učenici dobili potpunu informaciju o svom radu.