Izlet u Krapinu

Autor: Tomislav Stojčević, 30. 5. 2010.

Nagradni izlet odlikaša generacije 2008./09. godine u Krapini

Dana 05. svibnja 2010. učenici Ekonomske škole koji su u prethodnoj godini ostvarili odličan uspjeh krenuli su na nagradni izlet u Krapinu

•                   učenici  II.b   –          Valentina Kešerin, Valentino Knatek i Ana Veočić

učenica II.c   –          Katarina Berić

učenik   II.d   –          Tauland Totaj

učenica II.k   –          Ivana Marčinković

•                    učenici  III.a –          Marija Benić, Patricija Maslač, Bernarda Šakota,

Dolores Škvorčević i Katarina Vidović

učenici  III.b –          Ivana Fićković, Ivona Klobučar i Tamara Šarić

učenica III.d  –         Monika Soldo

učenice III.k  –          Nika Carević i Iris Tafra

•                   učenici  IV.a –          Marina Mijoković, Luka Golub i Željka Prajz

učenici  IV.b –          Valentina Bešlić, Matej Vitez, Josipa Tadić i

Mateja Čeliković

učenici  IV.c –          Maja Bešlić, Ana Poljac, Valentina Protić i Ana Tolić

učenica IV.k –         Barbara Hruška

Učenici koji iz opravdanih razloga nisu prisustvovali izletu su: Tauland Totaj (II. d), Ana Poljac, Ana Tolić (IV. c) i Barbara Hruška (IV. k).

Polazak učenika bio je u 8:00 sati ispred Ekonomske škole.  Voditelji izleta su za početak učenicima omogućili slobodno  vrijeme u poznatom trgovačkom centru Roses Fashion Outlet u Sv. Križu Začretje.

Nakon toga krenuli smo u novi Muzej krapinskih neandertalaca koji se smatra jednim od najmodernijih muzeja svijeta. Brojna tehnološka dostignuća uz mnoge vizualne i olfaktivne senzacije donose nam fascinantan svijet neandertalaca, ali i baca nas u vrijeme samog početka svijeta.

Jedan od najatraktivnijih detalja – prijelaz preko leda  uklopljen je u dijelu Muzeja koji govori o duhovnom svijetu neandertalaca i njihovim navikama. Dok slušate krckanje  leda i gledate kako navire voda, kao da u daljini riču     mamuti, a vi svjedočite kraju jednog ledenog doba.

Nakon obilaska muzeja krenuli smo razgledati nalazište krapinskog pračovjeka na Hušnjakovom brdu.              Zaštićeno je i kao prvi paleontološki spomenik prirode u Hrvatskoj, te uvršteno je jedno od najbogatijih paleolitskih staništa nenadertalskog čovjeka u svijetu. Nakon obilaska kuće Ljudevita Gaja uslijedio je povratak kući u ranim večernjim satima.

U Požegu smo stigli oko 21:00 h. Iako nas vrijeme nije poslužilo, svi smo se odlično proveli. Zahvaljujemo ravnateljici i ostalim voditeljima na ovom prekrasnom, ali ujedno i poučnom izletu!

Autorica teksta:

Valentina Protić