Priopćenje za učenike

Maturalac u Beču i Pragu

Autor: Tomislav Stojčević, 13. 9. 2012.

U razdoblju od 27.kolovoza 2012 do 1.rujna, tada učenici 3.a,3.b i 3.k, a danas maturanti, boravili su u Pragu na maturalnom putovanju.

U pratnji svojih razrednika učenici su posjetili Beč i Prag, razgledali veliki broj kulturno povijesnih znamenitosti i turističkih atrakcija,upoznavali se sa kulturom drugih naroda, te se međusobno družili, upoznavali i zabavljali.

Maturalna ekskurzija organizirana je u suradnji sa putničkom agencijom Astralis travel d.o.o. i treba istaknuti da je cjelokupni put i boravak protekao u najboljem redu,a i učenici i nastavnici iskazali su zadovoljstvo načinom organizacije i provedbom maturalca.

Početak maturalca bio je ispred naše škole u ponedjeljak 27.8. u 22.sata.Naravno da su svi učenici puno prije dogovorenog termina čekali autobuse i s nestrpljenjem očekivali polazak put Beča  u kojem smo u pratnji stručnog vodiča pogledali : RING OPERU-PARLAMENT-KATEDRALU SV.STJEPANA-TRG KARLA BOROMEJSKOG-HOFBURG. Nakon toga usljedilo je slobodno vrijeme za razgledavanje i odmor.

.

U Prag smo stigli u ranim večernjim satima, te smo se prijavili na recepciji i umorni smjestili u sobe. Nakon večere koja je bila u obliku bogatog "švedskog stola",krenulo se u istraživanja hotela i soba ili na odmor, već prema tome kako se tko osjećao i bio raspoložen.Sutra se trebalo pripremiti za naporan program razgledavanja grada.

Slijedeća četiri dana prošla su u razgledavanju kulturno povijesnih znamenitosti Praga: OPERA, NARODNI MUZEJ, VACLAVSKE NAMESTI, STAROMETSKE NAMESTI-STARA VIJEĆNICA, ASTRONOMSKI SAT, TINOVA CRKVA,CELETNA ULICA, PRAŠNA BRANA, ŽIDOVSKA ČETVRT SA ŽIDOVSKIM GROBLJEM, KARLOV MOST,...ovo su samo neke znamenitosti,a bilo ih je još puno više nego što je ovdje navedeno.

Treba reći da su učenici bili oduševljeni ljepotama Praga i svim tim povijesnim zgradama i povijesnim događanjima koja su čuli od naših vodiča,ali nekako su najviše čekali veče i odlazak u KARLOVE LAZNE - najveću diskoteku u Srednjoj Europi. Naravno, zabava je potrajala do kasno u noć.

Dan povratka brzo je došao. Nakon doručka u subotu krenulo se prema autobusima, te ugodnom vožnjom preko Češke,Austrije i Slovenije stigli smo svojim kućama u kasnim večernjim satima. Svi smo bili puni dojmova nakon maturalca i nekako tužni što je sve tako brzo prošlo,ali sretni jer je sve prošlo u najboljem redu.

Više slika možete pogledati u foto albumu i u prezentaciji ispod!