Vijesti vezane uz projekt Škole za Afriku

Izvještaj o aktivnostima vezane uz projekt u šk. g. 2011./2012.

Autor: Ksenija Krizmanić-Horvat, 14. 10. 2012.

Naša  škola je nastavila provedbu UNICEF-ovog  projekta Škole za Afriku.

Učenici 2. K, 1. K, 1. D, 3. A, 2. A i 3. H razreda od kuće su donijeli u školu kolače, palačinke, sokove, tople sendviče…   nakit od perlica, ukrasne šibe, čestitke i slike koje su sami izradili. Kupujući ponuđene proizvode  gotovo svi učenici škole dali su svoj doprinos ovom projektu.

Ukupno je prikupljeno  i uplaćeno na račun UNICEF-a 2.467,80 kn.

PROJEKT: ŠKOLE Z AFRIKU

IZVJEŠTAJ ZA ŠK. GOD. 2011./12.

Naša  škola je nastavila provedbu UNICEF-ovog  projekta Škole za Afriku.

Cilj ovoga projekta je prikupljanje novčanih sredstava za pomoć najugroženijoj djeci Afrike kako bi mogli ići u školu. Školovanje, koje je temeljno pravo svakoga čovjeka, ovoj je djeci zbog siromaštva uskraćeno.

Učenici naše škole uključili su se velikodušno u ovaj projekt. Šest razrednih odjela organiziralo je akcije prikupljanja  pomoći za djecu Afrike. Organizirane su radionice na satima razrednika na kojima su učenicima prikazane prezentacije o projektu i podijeljeni  UNICEF-ovi materijali za provedbu projekta.  Napravljen je pano u hodniku škole kojim su učenici informirani o ukupnom iznosu koji je prikupljen prethodne školske godine i te o akcijama koje su se planirane održati tekućoj školskoj godini.

Učenici 2. K, 1. K, 1. D, 3. A, 2. A i 3. H razreda od kuće su donijeli u školu kolače, palačinke, sokove, tople sendviče… te ih pod odmorom prodavali drugim učenicima. Osim slastica učenici su prodavali i nakit od perlica, ukrasne šibe, čestitke i slike koje su sami izradili. Učenici 2. A organizirali su prodaju i na štandu u pješačkoj zoni Požege. Osim prodajnih akcija učenici su prikupljeni novac i u razredne kasice.

Ukupno je prikupljeno  i uplaćeno na račun UNICEF-a 2.467,80 kn.  Kupujući ponuđene proizvode gotovo svi učenici škole dali svoj doprinos ovom projektu. Uz učenike u akciji, sudjelovali  su profesori  (naročito razrednici spomenutih razreda organizirajući akcije) i ostali zaposlenici naše škole.  Iz ureda UNICEF-a krajem šk. godine stiglo je i pismo zahvale, simbolični pokloni za razrede koji su organizirali spomenute akcije te zahvalnica za Školu.

Ksenija Krizmanić Horvat, prof.

Koordinatorica projekta

« Ožujak 2024 »